Poczta Polska przewozi środki ochrony dla medyków walczących z koronawirusem

W piątek 17 kwietnia do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych w Ostrowi Mazowieckiej wyruszył kolejny pocztowy transport. Pocztowe auta przewiozą 17 ton niezbędnych środków ochrony osobistej, które przyleciały wczoraj do Warszawy z Turcji.

Z kolei w czwartek 16 kwietnia Poczta na zlecenie Ministerstwa Zdrowia zorganizowała przewóz materiałów higienicznych z Portu Lotniczego Warszawa Okęcie do magazynu ARM. 11 zestawów ciągników siodłowych z naczepą dostarczyło środki o wadze przekraczającej 75 ton. Cały ładunek pochodził z największego samolotu świata – Antonova 225 Mrija, który w ostatnich dniach wylądował w Polsce na zlecenie MZ. Akcja odbyła się w kooperacji ze Spółką Lotos oraz KGHM.

Kolejnym zleceniem realizowanym w ostatnich dniach na rzecz MZ było dostarczenie materiałów z wrocławskiego lotniska. Ładunki, które trafiły do magazynów ARM w Ostrowi Mazowieckiej, Lublińcu i Strzałkowie, zawierały głównie kombinezony ochronne dla służb medycznych w całej Polsce a także specjalną maszynę do produkcji maseczek ochronnych. Cały transport ważył ponad 84 tony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *